High School Sports

Fort Worth area high school baseball district standings April 13, 2019

Please send updated records and standings to bgosset@star-telegram.com

*playoff berth

**district title

BASEBALL

UIL

District 3-6A

LD Bell 6-2

SA Central 6-4

Trinity 5-3

Weatherford 4-4

Abilene 5-5

Richland 3-5

Haltom 1-7

District 4-6A

Martin 9-1

Lamar 8-2

Paschal 6-4

Arlington 6-4

Bowie 5-5

North Crowley 5-5

Trimble Tech 1-9

Sam Houston 0-10

District 5-6A

Carroll 9-1

Byron Nelson 7-3

Fossil Ridge 7-3

Guyer 6-4

Keller 6-4

Eaton 4-6

Timber Creek 1-9

Central 0-10

District 7-6A

Grand Prairie 8-2

Lake Ridge 7-3

SGP 7-3

Waxahachie 6-4

Mansfield 5-5

Cedar Hill 3-7

Summit 2-8

DeSoto 2-8

District 4-5A

Aledo 6-2

Wylie 6-2

Cooper 6-4

Rider 4-4

Wichita Falls 0-10

District 5-5A

Centennial 9-1*

Legacy 9-1*

Burleson 7-3

Granbury 6-4

Crowley 3-7

Everman 3-7

Seguin 2-8

Timberview 1-9

District 6-5A

Arlington Heights 10-0*

South Hills 9-1*

North Side 7-3

Southwest 6-4

Carter-Riverside 4-6

Eastern Hills 2-8

Wyatt 1-9

Poly 1-9

District 7-5A

Heritage 10-0*

Grapevine 8-2

Brewer 7-3

Birdville 5-5

Azle 4-6

Boswell 3-7

Chisholm Trail 2-8

Saginaw 1-9

District 8-5A

Denton 9-1*

Little Elm 6-2

Ryan 4-4

Lake Dallas 4-4

Braswell 3-5

Northwest 3-5

The Colony 1-9

District 14-5A

Corsciana 6-2

Cleburne 6-2

Joshua 5-3

Red Oak 5-3

Midlothian 4-4

Ennis 4-6

University 0-10

District 9-4A

Castleberry 6-0

Benbrook 5-1

Western Hills 3-3

DHJ 2-4

Lake Worth 0-4

Dunbar 0-4

District 10-4A

Sunnyvale 7-2

Crandall 7-2

Kennedale 4-5

Ranchview 0-9

District 7-3A

Breckenridge 9-1*

Brock 8-2

Boyd 7-3

Paradise 7-3

Tolar 4-6

Peaster 3-7

Millsap 2-8

Jacksboro 0-10

TAPPS

Division 1 District 1

All Saints 6-2

Liberty Christian 5-2

Nolan Catholic 5-5

TCA 3-5

Midland Christian 2-7

Division 2 District 1

SW Christian 6-2

Legacy Christian 5-3

FW Christian 5-3

Grapevine Faith 6-4

Dallas Christian 0-10

Division 3 District 2

Covenant 6-1

TC Willow Park 5-1

Temple Christian 4-2

Coram Deo 0-5

Fellowship 0-6

Division 3 District 3

Pantego 5-1

All Saints 5-1

Grace Prep 4-2

Shelton 2-6

Lucas Christian 0-6

Division 4 District 1

San Jacinto 6-1

Lake Country 4-1

Harvest 3-3

Denton Calvary 2-3

Midland Classical 2-4

FW Calvary 1-6

Division 5 District 1

Weatherford Christian 8-0

Bethesda 4-1-1

Abilene Christian 5-2-1

Sacred Heart 5-3

Coram Deo 3-6

Faustina 2-7

Notre Dame Catholic 0-8

SPC

Country Day 4-0

Trinity Valley 3-1

St. Mark’s 3-1

Greenhill 2-2

Oakridge 2-2

Episcopal 1-3

Cistercian 1-4

Casady 0-3

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments