High School Sports

Area high school baseball second round results

The Paschal baseball team swept Weatherford to win their bi-district series. The Panthers advance to face EP Franklin.
The Paschal baseball team swept Weatherford to win their bi-district series. The Panthers advance to face EP Franklin. bgosset@star-telegram.com

CLASS 6A REGION I

FW Paschal (23-10-1) vs. EP Franklin (22-10-1)

Game 1: Franklin 5, Paschal 3

Game 2: Franklin 12, Paschal 3

Keller (24-6) vs. EP Socorro (26-10-2)

Game 1: Keller 1, Socorro 0 F/9

Game 2: Keller 12, Socorro 3

L.D. Bell (21-11) vs. Waco Midway (21-6)

Game 1: Midway 1, Bell 0

Game 2: Midway 5, Bell 2

Flower Mound Marcus (25-10-1) vs. Belton (14-17-3)

Game 1: Marcus 6, Belton 4

Game 2: Marcus 7, Belton 4

Keller Timber Creek (27-8) vs. EP Coronado (22-15)

Game 1: Timber Creek 8, Coronado 7 F/8

Game 2: Timber Creek 3, Coronado 0

Trophy Club Byron Nelson (16-18-1) vs. South Grand Prairie (23-9-1)

Game 1: Nelson 2, SGP 1

Game 2: SGP 6, Nelson 1

Game 3: Nelson 11, SGP 10 F/12

Southlake Carroll (27-6) vs. Irving MacArthur (21-12-1)

One game: Carroll 4, MacArthur 0

.

CLASS 5A REGION I

Colleyville Heritage (29-5) vs. Aledo (24-10-1)

Game 1: Aledo 3, Heritage 2

Game 2: Heritage 4, Aledo 1

Game 3: Heritage 4, Aledo 2

FW Arlington Heights (23-8-1) vs. Denison (21-13)

Game 1: Heights 3, Denison 2

Game 2: Denison 4, Heights 1

Game 3: Denison 2, Heights 1

Haslet Eaton (27-8-1) vs. Grapevine (26-8-1)

Game 1: Eaton 6, Grapevine 1

Game 2: Eaton 6, Grapevine 1

Denton (21-13-1) vs. Richland (25-8)

Game 1: Denton 8, Richland 5

Game 2; Richland 5, Denton 4 F?8

Game 3: Richland 6, Denton 3

.

CLASS 5A REGION II

North Dallas (17-7) vs. Midlothian (20-9)

Game 1: Midlothian 9, North Dallas 0

Game 2: Midlothian 14, North Dallas 1

Dallas Hillcrest (20-7) vs. Joshua (19-10)

Game 1: Joshua 10, Hillcrest 0

Game 2: Joshua 13, Hillcrest 3

Texarkana Texas (25-5) vs. The Colony (19-12-1)

One game: Texarkana 8, The Colony 5

Forney (22-10-1) vs. Frisco Reedy (21-12-2)

Game 1: Forney 12, Reedy 2

Game 2: Forney 10, Reedy 3

Crowley (22-14) vs. Dallas Molina

Game 1: Molina 4, Crowley 3

Game 2: Crowley 2, Molina 1 F/11

Game 3: Crowley 6, Molina 3

Cleburne (32-1-2) vs. Dallas Wilson

Game 1: Cleburne 10, Wilson 0

Game 2: Cleburne 6, Wilson 0

Prosper (31-6-2) vs. Sulphur Springs (18-14)

Game 1: Prosper 7, Sulphur Springs 4

Game 2: Prosper 9, Sulphur Springs 6

Frisco Wakeland (25-11) vs. Hallsville (25-9)

Game 1: Wakeland 4, Hallsville 3

Game 2: Hallsville 3, Wakeland 1

Game 3: Hallsville 5, Wakeland 3

.

CLASS 4A REGION I

Godley (26-1) vs. Burkburnett (17-12)

Game 1: Godley 15, Burkburnett 1

Game 2: Godley 11, Burkburnett 1

Kennedale (24-6-1) vs. Vernon (14-11-2)

Game 1: Kennedale 2, Vernon 0

Game 2: Kennedale 7, Vernon 2

Stephenville (16-15-2) vs. Iowa Park (26-3)

Game 1: Iowa Park 8, Stephenville 1

Game 2: Stephenville 4, Iowa Park 3

Game 3: Iowa Park 4, Stephenville 0

Midlothian Heritage (19-6) vs. Abilene Wylie (22-4-1)

One game: Wylie 4, Heritage 2 F/8

.

CLASS 3A REGION I

Brock (26-3-1) vs. Comanche

One game: Brock 6, Comanche 2

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments