High School Sports

Statewide high school baseball regional final scores and pairings

UIL STATE BASEBALL PLAYOFFS

*-if necessary

REGIONAL FINALS

Class 6A

REGION I

SOUTHLAKE CARROLL d. FLOWER MOUND

G1: Carroll 8, Flower Mound 5

G2: Carroll 8, Flower Mound 5

REGION II

MCKINNEY BOYD d. CYPRESS RANCH

G1: Cypress Ranch 10, Boyd 0 (5)

G2: Boyd 1, Cypress Ranch 0

G3: Boyd 8, Cypress Ranch 3

REGION III

MISSOURI CITY RIDGE POINT d. KINGWOOD

G1: Ridge Point 6, Kingwood 5 (8)

G2: Ridge Point 3, Kingwood 2

REGION IV

AUSTIN LAKE TRAVIS d. LAREDO ALEXANDER

G1: Lake Travis 3, Alexander 2

G2: Lake Travis 3, Alexander 0

Class 5A

REGION I

COLLEYVILLE HERITAGE d. LUBBOCK MONTEREY

G1: Heritage 6, Monterey 3

G2: Heritage 6, Monterey 3

REGION II

CORSICANA d. MIDLOTHIAN

G1: Corsicana 2, Midlothian 1

G2: Corsicana 7, Midlothian 4

REGION III

GEORGETOWN d. MAGNOLIA WEST

G1: Magnolia West 2, Georgetown 1

G2: Georgetown 9, Magnolia West 6

G3: Georgetown 1, Magnolia West 0

REGION IV

MISSION PIONEER d. MISSION SHARYLAND

G1: Pioneer 7, Sharyland 6

G2: Pioneer 11, Sharyland 1 (5)

Class 4A

REGION I

ARGYLE 2, IOWA PARK 0

REGION II

KILGORE d. BENBROOK

G1: Kilgore 8, Benbrook 0

G2: Kilgore 13, Benbrook 4

REGION III

SWEENY d. ROBINSON

G1: Sweeny 2, Robinson 0

G2: Robinson 1, Sweeny 0

G3: Sweeny 11, Robinson 1 (6)

REGION IV

LA VERNIA d. LIBERTY HILL

G1: Liberty Hill 8, La Vernia 2

G2: La Vernia 5, Liberty Hill 2

G3: La Vernia 5, Liberty Hill 4

Class 3A

REGION I

WALL d. BROCK

G1: Wall 3, Brock 2

G2: Brock 6, Wall 4

G3: Wall 20, Brock 1 (5)

REGION II

VAN ALSTYNE d. BIG SANDY HARMONY

G1: Van Alstyne 2, Harmony 1

G2: Harmony 7, Van Alstyne 6

G3: Van Alstyne 6, Harmony 5

REGION III

KIRBYVILLE d. POLLOK CENTRAL

G1: Kirbyville 2, Central 1 (8)

G2: Kirbyville 12, Central 2 (6)

REGION IV

BLANCO d. BISHOP

G1: Blanco 3, Bishop 2 (9)

G2: Blanco 6, Bishop 2

Class 2A

REGION I

ALBANY d. NEW DEAL

G1: New Deal 8, Albany 0

G2: Albany 7, New Deal 6

G3: Albany 4, New Deal 3

REGION II

VALLEY MILLS d. WINDTHORST

G1: Valley Mills 11, Windthorst 9 (9)

G2: Valley Mills 9, Windthorst 8

REGION III

LINDEN-KILDARE d. SIMMS BOWIE

G1: Linden-Kildare 6, Bowie 5 (12)

G2: Bowie 9, Linden-Kildare 8

G3: Linden-Kildare 9, Bowie 4

REGION IV

DALLARDSVILLE BIG SANDY d. REFUGIO

G1: Refugio 10, Big Sandy 0

G2: Big Sandy 6, Refugio 3

G3: Big Sandy 10, Refugio 2

Class 1A

REGION I

NEW HOME 16, GAIL BORDEN COUNTY 8

REGION II

DODD CITY 6, ABBOTT 5 (8)

REGION III

WELLS d. LARUE LAPOYNOR

G1: Wells 12, LaPoynor 2 (5)

G2: LaPoynor 13, Wells 3 (6)

G3: Wells 6, LaPoynor 5 (8)

REGION IV

D’HANIS d. ROUND TOP-CARMINE

G1: D’Hanis 6, Round Top-Carmine 1

G2: D’Hanis 6, Round Top-Carmine 0

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments