High School Sports

Statewide high school softball regional final scores

UIL STATE SOFTBALL PLAYOFFS

*-if necessary

REGIONAL FINALS

Class 6A

REGION I

KELLER d. HASLET EATON

G1: Keller 3, Eaton 1

G2: Keller 6, Eaton 5



REGION II

SPRING KLEIN COLLINS d. WYLIE

G1: Klein Collins 4, Wylie 0

G2: Klein Collins 3, Wylie 1

REGION III

KATY d. DEER PARK

G1: Katy 11, Deer Park 1 (5)

G2: Katy 12, Deer Park 3

REGION IV

NEW BRAUNFELS CANYON 2, AUSTIN 0

Class 5A

REGION I

THE COLONY d. LITTLE ELM

G1: The Colony 6, Little Elm 0

G2: The Colony 7, Little Elm 2



REGION II

FORNEY 11, FRISCO REEDY 1 (6)



REGION III

ANGLETON d. MONT BELVIEU BARBERS HILL

G1: Angleton 5, Barbers Hill 4

G2: Barbers Hill 5, Angleton 4

G3: Angleton 9, Barbers Hill 8

REGION IV

CC CALALLEN d. CC FLOUR BLUFF

G1: Calallen 2, Flour Bluff 1

G2: Calallen 5, Flour Bluff 4

Class 4A

REGION I

DECATUR d. ANDREWS

G1: Decatur 7, Andrews 0

G2: Decatur 2, Andrews 1

REGION II

ANNA 5, PARIS NORTH LAMAR 4

REGION III

HUFFMAN HARGRAVE d. ROBINSON

G1: Hargrave 3, Robinson 2

G2: Robinson 2, Hargrave 0

G3: Hargrave 11, Robinson 1

REGION IV

FREDERICKSBURG d. GERONIMO NAVARRO

G1: Fredericksburg 2, Navarro 1

G2: Fredericksburg 2, Navarro 1

Class 3A

REGION I

BROCK d. BUSHLAND

G1: Bushland 7, Brock 4

G2: Brock 8, Bushland 1

G3: Brock 9, Bushland 3

REGION II

EMORY RAINS d. BELLS

G1: Rains 3, Bells 1

G2: Rains 8, Bells 2

REGION III

DANBURY d. DIBOLL

G1: Danbury 11, Diboll 1 (6)

G2: Danbury 3, Diboll 2

REGION IV

HALLETTSVILLE d. BANQUETE

G1: Hallettsville 10, Banquete 0 (5)

G2: Hallettsville 12, Banquete 2 (5)

Class 2A

REGION I

WINDTHORST d. ARCHER CITY

G1: Windthorst 9, Archer City 0

G2: Archer City 5, Windthorst 4

G3: Windthorst 11, Archer City 1 (5)

REGION II

CRAWFORD d. HONEY GROVE

G1: Crawford 7, Honey Grove 0

G2: Crawford 6, Honey Grove 0

REGION III

PINELAND WEST SABINE d. LOVELADY

G1: West Sabine 6, Lovelady 0

G2: West Sabine 2, Lovelady 1

REGION IV

THORNDALE d. WEIMAR

G1: Thorndale 21, Weimar 6 (5)

G2: Thorndale 14, Weimar 4

Class 1A

REGION I

GAIL BORDEN COUNTY d. ROTAN

G1: Rotan 9, Borden County 8

G2: Borden County 12, Rotan 11

G3: Borden County 10, Rotan 9

REGION II

DODD CITY 12, GORMAN 2 (5)

REGION III

CHIRENO d. BLOOMBURG

G1: Bloomburg 2, Chireno 0

G2: Chireno 11, Bloomburg 0 (5)

G3: Chireno 9, Bloomburg 6

REGION IV

D’HANIS d. BARTLETT

G1: D’Hanis 12, Bartlett 0 (5)

G2: D’Hanis 13, Bartlett 3 (6)

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments