High School Sports

UIL area high school baseball regional quarterfinal scores

UIL STATE BASEBALL PLAYOFFS

*-if necessary

REGIONAL QUARTERFINALS

Class 6A

REGION I

EULESS TRINITY d. WOLFFORTH FRENSHIP

G1: Trinity 5, Frenship 3

G2: Trinity 12, Frenship 6

FLOWER MOUND d. HEBRON

G1: Hebron 9, Flower Mound 8

G2: Flower Mound 10, Hebron 3

G3: Flower Mound 6, Hebron 1

ODESSA d. EP MONTWOOD

G1: Montwood 8, Odessa 5

G2: Odessa 11, Montwood 6

G3: Odessa 13, Montwood 1 (5)

SOUTHLAKE CARROLL d. FM MARCUS

G1: Carroll 6, Marcus 2

G2: Carroll 7, Marcus 1



REGION II

MCKINNEY BOYD d. ALLEN

G1: Allen 5, Boyd 4

G2: Boyd 2, Allen 1

G3: Boyd 4, Allen 2

THE WOODLANDS 7, KLEIN 3 (8)

ROCKWALL d. PROSPER

G1: Rockwall 8, Prosper 3

G2: Prosper 8, Rockwall 1

G3: Rockwall 11, Prosper 1 (6)

CYPRESS RANCH d. ROUND ROCK

G1: Cypress Ranch 2, Round Rock 1

G2: Round Rock 2, Cypress Ranch 1

G3: Cypress Ranch 3, Round Rock 0

Class 5A

REGION I

AMARILLO d. EP BEL AIR

G1: Amarillo 9, Bel Air 5

G2: Amarillo 16, Bel Air 3

COLLEYVIILLE HERITAGE d. MANSFIELD LEGACY

G1: Heritage 13, Legacy 3 (6)

G2: Legacy 3, Heritage 2

G3: Heritage 7, Legacy 3

LUBBOCK MONTEREY d. LUBBOCK CORONADO

G1: Monterey 5, Coronado 3

G2: Monterey 5, Coronado 3

LAKE DALLAS d. BURLESON CENTENNIAL

G1: Lake Dallas 1, Centennial 0

G2: Lake Dallas 7, Centennial 3



REGION II

FRISCO LONE STAR d. LUCAS LOVEJOY

G1: Lovejoy 3, Lone Star 1

G2: Lone Star 4, Lovejoy 3 (9)

G3: Lone Star 8, Lovejoy 7 (8)

CORSICANA d. JOSHUA

G1: Corsicana 12, Joshua 11

G2: Joshua 6, Corsicana 0

G3: Corsicana 4, Joshua 3

WYLIE EAST d. MCKINNEY NORTH

G1: Wylie East 4, McKinney North 2

G2: Wylie East 6, McKinney North 4

MIDLOTHIAN d. CLEBURNE

G1: Midlothian 3, Cleburne 0 (9)

G2: Cleburne 2, Midlothian 0

G3: Midlothian 5, Cleburne 4 (8)

Class 4A

REGION I

CANYON d. PAMPA

G1: Canyon 7, Pampa 5

G2: Canyon 15, Pampa 3

ARGYLE d. BROWNWOOD

G1: Argyle 21, Brownwood 0 (5)

G2: Argyle 11, Brownwood 1 (5)

HEREFORD d. LUBBOCK ESTACADO

G1: Hereford 2, Estacado 1

G2: Hereford 5, Estacado 0

IOWA PARK d. DECATUR

G1: Iowa Park 6, Decatur 2

G2: Iowa Park 3, Decatur 2

REGION II

MELISSA d. SUNNYVALE

G1: Melissa 4, Sunnyvale 0

G2: Sunnyvale 5, Melissa 1

G3: Melissa 5, Sunnyvale 3

KILGORE d. TEXARKANA PLEASANT GROVE

G1: Kilgore 10, Pleasant Grove 1

G2: Pleasant Grove 10, Kilgore 0 (6)

G3: Kilgore 4, Pleasant Grove 2

BENBROOK d. CRANDALL

G1: Benbrook 6, Crandall 1

G2: Benbrook 2, Crandall 1

LONGVIEW SPRING HILL d. VAN

G1: Spring Hill 11, Van 1 (6)

G2: Spring Hill 1, Van 0

REGION III

CARTHAGE d. LORENA

G1: Carthage 3, Lorena 1

G2: Carthage 9, Lorena 2

SWEENY d. WEST COLUMBIA

G1: Sweeny 16, West Columbia 0 (5)

G2: Sweeny 10, West Columbia 0 (5)

ROBINSON d. LUFKIN HUDSON

G1: Robinson 7, Hudson 1

G2: Robinson 3, Hudson 0

HUFFMAN HARGRAVE d. SL HARDIN-JEFFERSON

G1: Hargrave 2, Hardin-Jefferson 1

G2: Hargrave 4, Hardin-Jefferson 0

Class 3A

REGION I

BRECKENRIDGE d. HOLLIDAY

G1: Breckenridge 6, Holliday 5

G2: Holliday 9, Breckenridge 1

G3: Breckenridge 12, Holliday 5

BROCK d. CLYDE

G1: Brock 10, Clyde 0 (5)

G2: Brock 8, Clyde 6

REGION II

GUNTER d. GRAND SALINE

G1: Gunter 10, Grand Saline 0 (5)

G2: Gunter 12, Grand Saline 3

VAN ALSTYNE d. POTTSBORO

G1: Van Alstyne 7, Pottsboro 4 (10)

G2: Van Alstyne 4, Pottsboro 1

REGION III

TROY d. GRANDVIEW

G1: Grandview 7, Troy 1

G2: Troy 11, Grandview 5

G3: Troy 3, Grandview 2

CLIFTON d. FRANKLIN

G1: Clifton 10, Franklin 9 (10)

G2: Clifton 12, Franklin 2 (5)

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments