High School Sports

Fort Worth area high school baseball district standings April 21, 2019

Please send updated records and standings to bgosset@star-telegram.com

*playoff berth

**district title

BASEBALL

UIL

District 3-6A

LD Bell 8-2*

Trinity 7-3*

SA Central 6-4*

Weatherford 5-5

Abilene 5-7

Richland 4-6

Haltom 1-9

District 4-6A

Martin 10-2*

Lamar 9-3*

Arlington 7-5

Paschal 7-5

North Crowley 6-6

Bowie 6-6

Trimble Tech 3-9

Sam Houston 0-12

District 5-6A

Carroll 11-1**

Guyer 8-4

Keller 8-4

Byron Nelson 7-5

Fossil Ridge 7-5

Eaton 4-8

Timber Creek 3-9

Central 0-12

District 7-6A

Lake Ridge 9-3

SGP 9-3

Grand Prairie 8-4

Waxahachie 8-4

Mansfield 7-5

Cedar Hill 3-9

Summit 2-10

DeSoto 2-10

District 4-5A

Aledo 7-3*

Wylie 7-3*

Cooper 7-5*

Rider 5-5*

Wichita Falls 0-10

District 5-5A

Centennial 10-2*

Legacy 10-2*

Burleson 8-4

Granbury 8-4

Crowley 4-8

Everman 3-9

Timberview 3-9

Seguin 2-10

District 6-5A

Arlington Heights 12-0**

South Hills 9-3*

North Side 9-3*

Southwest 8-4*

Carter-Riverside 4-8

Eastern Hills 3-9

Poly 2-10

Wyatt 1-11

District 7-5A

Heritage 12-0**

Grapevine 10-2*

Brewer 7-5

Birdville 7-5

Azle 6-6

Boswell 3-9

Chisholm Trail 2-10

Saginaw 1-11

District 8-5A

Denton 10-2**

Little Elm 7-3*

Ryan 5-5

Lake Dallas 5-5

Northwest 4-6

Braswell 4-6

The Colony 1-9

District 14-5A

Cleburne 7-3

Corsciana 7-3

Joshua 6-4

Red Oak 6-4

Midlothian 5-5

Ennis 5-7

University 0-10

District 9-4A

Castleberry 8-0*

Benbrook 7-1*

Western Hills 3-5

DHJ 2-6

Lake Worth 2-6

Dunbar 0-8

District 10-4A

Crandall 9-2*

Sunnyvale 8-3

Kennedale 5-6

Ranchview 0-11

District 7-3A

Breckenridge 11-1**

Brock 9-3*

Paradise 9-3*

Boyd 8-4*

Tolar 5-7

Peaster 3-9

Millsap 3-9

Jacksboro 0-12

TAPPS

Division 1 District 1

FW All Saints 7-3

Liberty Christian 7-3

Nolan Catholic 5-5

TCA 4-6

Midland Christian 3-9

Division 2 District 1

FW Christian 7-3

Legacy Christian 6-3

SW Christian 6-4

Grapevine Faith 6-5

Dallas Christian 0-10

Division 3 District 2

Covenant 7-1

TC Willow Park 6-1

Temple Christian 4-3

Coram Deo 1-6

Fellowship 0-7

Division 3 District 3

Pantego 7-1

Tyler All Saints 6-1

Grace Prep 4-4

Shelton 2-6

Lucas Christian 0-7

Division 4 District 1

San Jacinto 7-1

Lake Country 6-2

Harvest 5-3

Denton Calvary 3-4

Midland Classical 2-6

FW Calvary 1-8

Division 5 District 1

Weatherford Christian 8-2

Abilene Christian 7-2-1

Bethesda 5-2-1

Sacred Heart 5-4

Coram Deo 4-6

Faustina 3-7

Notre Dame Catholic 0-9

SPC

Country Day 5-0

Trinity Valley 4-1

St. Mark’s 3-2

Oakridge 3-2

Greenhill 2-2

Episcopal 1-4

Cistercian 1-4

Casady 0-4

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments