High School Sports

Fort Worth area high school baseball district standings March 25, 2019

Please send updated records and standings to bgosset@star-telegram.com

BASEBALL

UIL

District 3-6A

LD Bell 3-1

Trinity 3-1

Weatherford 2-2

SA Central 2-2

Richland 1-1

Abilene 1-3

Haltom 0-2

District 4-6A

Paschal 4-0

Martin 4-0

Bowie 3-1

Lamar 3-1

North Crowley 1-3

Arlington 1-3

Trimble Tech 0-4

Sam Houston 0-4

District 5-6A

Carroll 4-0

Byron Nelson 4-0

Guyer 2-2

Fossil Ridge 2-2

Keller 2-2

Eaton 1-3

Timber Creek 1-3

Central 0-4

District 7-6A

Waxahachie 4-0

Lake Ridge 3-1

SGP 3-1

Mansfield 2-2

Grand Prairie 2-2

Cedar Hill 1-3

Summit 1-3

DeSoto 0-4

District 4-5A

Aledo 4-0

Rider 2-2

Cooper 2-2

Wylie 2-2

Wichita Falls 0-4

District 5-5A

Centennial 3-1

Legacy 3-1

Burleson 3-1

Granbury 3-1

Crowley 2-2

Everman 2-2

Seguin 0-4

Timberview 0-4

District 6-5A

South Hills 4-0

Arlington Heights 4-0

Southwest 2-2

North Side 2-2

Carter-Riverside 2-2

Wyatt 1-3

Poly 1-3

Eastern Hills 0-4

District 7-5A

Grapevine 4-0

Heritage 4-0

Azle 3-1

Brewer 2-2

Birdville 1-3

Boswell 1-3

Chisholm Trail 1-3

Saginaw 0-4

District 8-5A

Denton 4-0

Little Elm 3-1

Lake Dallas 3-1

Northwest 1-3

The Colony 1-3

Braswell 0-2

Ryan 0-2

District 14-5A

Red Oak 3-1

Joshua 3-1

Cleburne 2-0

Midlothian 2-2

Corsciana 1-1

Ennis 1-3

University 0-4

District 9-4A

Benbrook 2-0

Castleberry 2-0

Western Hills 2-0

DHJ 0-2

Lake Worth 0-2

Dunbar 0-2

District 10-4A

Sunnyvale 3-1

Crandall 3-1

Kennedale 2-2

Ranchview 0-4

District 7-3A

Brock 4-0

Boyd 3-1

Paradise 3-1

Breckenridge 3-1

Peaster 1-3

Millsap 1-3

Tolar 1-3

Jacksboro 0-4

TAPPS

Division 1 District 1

All Saints 3-1

Liberty Christian 3-1

Midland Christian 2-2

Nolan Catholic 1-3

TCA 1-3

Division 2 District 1

SW Christian 3-0

Legacy Christian 2-1

FW Christian 1-1

Grapevine Faith 1-2

Dallas Christian 0-3

Division 3 District 2

TC Willow Park 2-0

Covenant 2-0

Coram Deo 0-0

Fellowship 0-2

Temple Christian 0-2

Division 3 District 3

Grace Prep 2-0

Pantego 2-0

All Saints 0-0

Shelton 0-2

Lucas Christian 0-2

Division 4 District 1

San Jacinto 2-0

Harvest 1-0

Lake Country 1-1

Midland Classical 1-1

Denton Calvary 0-1

FW Calvary 0-2

Division 5 District 1

Weatherford Christian 3-0

Sacred Heart 4-1

Abilene Christian 2-0-1

Coram Deo 1-2

Bethesda 0-0-1

Faustina 0-2

Notre Dame Catholic 0-5

SPC

Country Day 1-0

Greenhill 1-0

St. Mark’s 1-0

Casady 0-0

Trinity Valley 0-0

Cistercian 0-1

Episcopal 0-1

Oakridge 0-1

Related stories from Fort Worth Star Telegram

Born and raised in Hawaii, Brian Gosset graduated from Northern Arizona University with a degree in journalism before coming to Texas in 2014. He’s covered high school sports — yes, pretty much every high school sport — for the Star-Telegram ever since.
  Comments