High School Sports

High school volleyball bi-district results and area pairings

Trimble Tech volleyball won a 6A Region I bi-district game vs. San Angelo Central, Tuesday October 30, 2018
Trimble Tech volleyball won a 6A Region I bi-district game vs. San Angelo Central, Tuesday October 30, 2018 Twitter

<h3>CLASS 6A</h3>

<p></p>

<p><b>REGION I</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Arlington Martin d. Hurst Bell 25-13, 25-15, 25-16</p>

<p>El Paso Franklin d. Midland 23-25, 22-25, 25-16, 25-22, 15-13</p>

<p>Weatherford d. Arlington Lamar 25-9, 25-13, 25-13</p>

<p>El Paso Montwood d. Amarillo Tascosa 26-28, 18-25, 25-20, 25-22, 16-14</p>

<p>Dallas Lake Highlands d. Cedar Hill 25-22, 25-12, 22-25, 25-19</p>

<p>Southlake Carroll d. Hebron 27-25, 25-23, 25-22</p>

<p>Waxahachie d. Richardson 25-18, 25-15, 25-21</p>

<p>Coppell d. Keller 25-18, 23-25, 25-23, 25-20</p>

<p>Midland Lee d. El Paso Americas 25-20, 25-14, 25-15</p>

<p>Fort Worth Trimble Tech d. San Angelo Central 18-25, 25-10, 25-19, 25-20</p>

<p>El Paso Coronado d. Wolfforth Frenship 25-21, 25-18, 25-20</p>

<p>Fort Worth Paschal d. NRH Richland 25-20, 25-14, 25-12</p>

<p>Flower Mound d. Denton Guyer 25-16, 25-21, 27-25</p>

<p>Mansfield d. Duncanville 25-17, 25-13, 25-11</p>

<p>Trophy Club Nelson d. Flower Mound Marcus 22-25, 25-16, 25-19, 25-19</p>

<p>Mansfield Lake Ridge d. Richardson Pearce 25-19, 13-25, 13-25, 28-26, 15-11</p>

<p></p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Arlington Martin (32-8) vs. El Paso Franklin (33-12), 5:30 p.m. Friday, Odessa HS</p>

<p>Weatherford (39-8) vs. El Paso Montwood (26-9), 5:30 p.m. Thursday, Lubbock-Cooper HS</p>

<p>Dallas Lake Highlands (29-12) vs. Southlake Carroll (36-9), 7:30 p.m. Thursday, Coppell HS</p>

<p>Waxahachie (43-4) vs. Coppell (38-10), 6:30 p.m. Friday, Mansfield Legacy HS</p>

<p>Midland Lee (29-10) vs. Fort Worth Trimble Tech (33-7), 6:30 p.m. Friday, Abilene Cooper HS</p>

<p>El Paso Coronado (34-6) vs. Fort Worth Paschal (30-11), 2 p.m. Friday, Lamesa MS</p>

<p>Flower Mound (37-7) vs. Mansfield (35-13), 7 p.m. Thursday, Colleyville Heritage HS</p>

<p>Trophy Club Nelson (41-1) vs. Mansfield Lake Ridge (36-9), 6:30 p.m. Friday, NRH Richland HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION II</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Waco Midway d. Tyler Lee 25-13, 25-11, 26-24</p>

<p>Plano West d. Garland Naaman Forest 25-12, 25-18, 25-8</p>

<p>Rockwall-Heath d. Belton 25-17, 25-23, 25-21</p>

<p>McKinney d. Sachse 26-24, 25-18, 25-17</p>

<p>Spring Klein Collins d. Spring 25-16, 25-15, 25-15</p>

<p>Round Rock d. Bryan 26-24, 25-20, 20-25, 25-21</p>

<p>The Woodlands d. Houston Westfield 25-7, 25-6, 25-9</p>

<p>Tomball Memorial d. Cedar Park Vista Ridge 26-24, 19-25, 27-25, 25-15</p>

<p>Plano d. Wylie 25-19, 21-25, 28-26, 25-20</p>

<p>Rockwall d. Killeen Ellison 25-19, 25-15, 25-14</p>

<p>Prosper d. Rowlett 25-20, 25-11, 25-16</p>

<p>Copperas Cove d. Mesquite Horn 25-12, 25-14, 25-8</p>

<p>Houston Cypress Ranch d. Austin Westwood 26-24, 16-25, 25-23, 26-24</p>

<p>Klein d. Houston MacArthur 25-10, 25-11, 25-10</p>

<p>Austin Vandegrift d. Houston Langham Creek 25-18, 27-25, 26-28, 26-24</p>

<p>Conroe Oak Ridge d. Houston Davis 25-11, 25-6, 25-20</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Waco Midway (33-14) vs. Plano West (36-11), 7 p.m. Friday, Ennis HS</p>

<p>Rockwall-Heath (34-14) vs. McKinney (26-11), 7 p.m. Friday, Richardson Berkner HS</p>

<p>Spring Klein Collins (23-14) vs. Round Rock (36-9), 6:30 p.m. Thursday, College Station A&M Consolidated HS</p>

<p>The Woodlands (44-4) vs. Tomball Memorial (26-12), 6 p.m. Friday, Montgomery Lake Creek HS</p>

<p>Plano (22-9) vs. Rockwall (24-14), 6:30 p.m. Friday, Dallas Lake Highlands HS</p>

<p>Prosper (33-9) vs. Copperas Cove (41-3), 6:30 p.m. Friday, West HS</p>

<p>Houston Cypress Ranch (29-10) vs. Klein (37-8), 5:30 p.m. Friday, Delmar Field House, Houston</p>

<p>Austin Vandegrift (32-14) vs. Conroe Oak Ridge (38-9), 6:15 p.m. Friday, College Station A&M Consolidated HS</p>

<p></p>

<p></p>

<h3>CLASS 5A</h3>

<p></p>

<p><b>REGION I</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Wichita Falls Rider d. Lubbock Coronado 25-20, 25-14, 25-15</p>

<p>El Paso Burges d. El Paso Eastlake 25-23, 25-17, 25-20</p>

<p>Amarillo Randall d. Abilene Cooper 26-24, 25-16, 25-17</p>

<p>El Paso Eastwood d. El Paso 25-17, 25-22, 25-21</p>

<p>Fort Worth Boswell d. Denton 25-19, 25-19, 24-26, 25-16</p>

<p>Granbury d. Fort Worth North Side 25-5, 25-4, 25-10</p>

<p>Colleyville Heritage d. Lake Dallas 25-17, 25-15, 25-16</p>

<p>Mansfield Legacy d. Fort Worth Carter-Riverside 25-7, 25-12, 25-10</p>

<p>El Paso El Dorado d. El Paso Jefferson 25-20, 25-12, 25-16</p>

<p>Amarillo d. Abilene Wylie 25-17, 25-7, 25-20</p>

<p>El Paso Chapin d. El Paso Hanks 25-14, 25-18, 25-13</p>

<p>Aledo d. Lubbock-Cooper 25-16, 25-16, 19-25, 25-22</p>

<p>Fort Worth Arlington Heights d. Mansfield Timberview 25-19, 25-21, 14-25, 25-23</p>

<p>Grapevine d. Denton Braswell 25-11, 25-22, 25-15</p>

<p>Burleson d. Fort Worth Eastern Hills 25-11, 25-11, 25-19</p>

<p>NRH Birdville d. Justin Northwest 23-25, 25-15, 25-14, 25-16</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Wichita Falls Rider (34-7) vs. El Paso Burges (26-10), 7:30 p.m. Friday, Odessa HS</p>

<p>Amarillo Randall (36-5) vs. El Paso Eastwood (31-11), 6 p.m. Friday, Seminole HS</p>

<p>Fort Worth Boswell (23-20) vs. Granbury (28-18), 6 p.m. Thursday, Aledo Hs</p>

<p>Colleyville Heritage (28-13) vs. Mansfield Legacy (27-18), 6:30 p.m. Thursday, Arlington Lamar HS</p>

<p>El Paso El Dorado (34-8) vs. Amarillo (31-13), 6 p.m. Thursday, Kermit HS</p>

<p>El Paso Chapin (30-5) vs. Aledo (27-16), 6 p.m. Friday, Odessa HS</p>

<p>Fort Worth Arlington Heights (18-4) vs. Grapevine (32-10), 7 p.m. Friday, Fort Worth Fossil Ridge HS</p>

<p>Burleson (31-9) vs. NRH Birdville (38-7), 7:30 p.m. Thursday, Fort Worth Brewer HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION II</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Carrollton Turner d. Dallas Kimball 25-12, 25-16, 25-17</p>

<p>Frisco Reedy d. McKinney North 25-13, 25-17, 25-12</p>

<p>Highland Park d. Dallas Sunset 25-5, 25-11, 25-7</p>

<p>Frisco Wakeland d. Wylie East 25-18, 25-12, 25-12</p>

<p>Hallsville d. Greenville 25-14, 25-23, 25-16</p>

<p>Joshua d. Forney 25-17, 25-23, 17-25, 25-20</p>

<p>Texarkana Texas d. Tyler 25-10, 25-21, 25-19</p>

<p>Midlothian d. Mesquite Poteet 26-24, 25-18, 25-15</p>

<p>Lucas Lovejoy d. Frisco Lebanon Trail 25-23, 25-17, 25-19</p>

<p>Dallas Wilson d. Seagoville 25-7, 25-4, 25-8</p>

<p>Frisco Liberty d. Sherman 26-24, 25-18, 25-8</p>

<p>Carrollton Smith d. Dallas Adamson 25-4, 25-11, 25-19</p>

<p>Red Oak d. Lancaster 25-11, 25-23, 25-15</p>

<p>Lindale d. Lufkin 25-20, 22-25, 25-16, 25-19</p>

<p>Corsicana d. North Forney 25-16, 25-16, 25-20</p>

<p>Whitehouse d. Royse City 25-12, 25-21, 25-20</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Carrollton Turner (25-16) vs. Frisco Reedy (28-8), 7 p.m. Thursday, Frisco Memorial HS</p>

<p>Highland Park (30-15) vs. Frisco Wakeland (34-5), 6:30 p.m. Thursday, Richardson Berkner HS</p>

<p>Hallsville (32-6) vs. Joshua (23-16), 6:30 p.m. Friday, Eustace HS</p>

<p>Texarkana Texas (25-11) vs. Midlothian (27-12), 7 p.m. Friday, Tyler Lee HS</p>

<p>Lucas Lovejoy (42-6) vs. Dallas Wilson (30-12), 7 p.m. Thursday, Sachse HS</p>

<p>Frisco Liberty (30-9) vs. Carrollton Smith (22-15), 5:30 p.m. Thursday, Frisco Memorial HS</p>

<p>Red Oak (28-16) vs. Lindale (33-10), 6 p.m. Friday, Terrell HS</p>

<p>Corsicana (28-13) vs. Whitehouse (28-15), 5:30 p.m. Friday, Athens HS</p>

<p></p>

<p></p>

<h3>CLASS 4A</h3>

<p></p>

<p><b>REGION I</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Dumas d. Levelland 25-12, 23-25, 25-11, 25-6</p>

<p>Seminole d. San Elizario 25-18, 25-17, 20-25, 18-25, 15-6</p>

<p>Canyon d. Borger 25-12, 25-8, 25-19</p>

<p>Andrews d. El Paso Mountain View 25-15, 25-11, 25-10</p>

<p>Argyle d. Brownwood 26-24, 25-15, 25-18</p>

<p>Snyder d. Vernon 20-25, 25-17, 19-25, 25-21, 15-8</p>

<p>Glen Rose d. Springtown 25-17, 25-19, 25-15</p>

<p>Iowa Park d. Sweetwater 20-25, 25-21, 27-25, 25-16</p>

<p>Monahans d. Clint 25-21, 25-7, 25-14</p>

<p>Hereford d. Dalhart 25-13, 25-10, 25-20</p>

<p>Fabens d. Pecos 25-16, 25-23, 25-13</p>

<p>Pampa d. Lamesa 25-16, 25-6, 25-21</p>

<p>Graham d. Big Spring 25-16, 25-10, 25-16</p>

<p>Stephenville d. Krum 25-23, 24-26, 15-25, 25-18, 15-12</p>

<p>Midland Greenwood d. Burkburnett 25-23, 25-23, 25-21</p>

<p>Decatur d. Godley 25-16, 25-17, 25-19</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Dumas (25-19) vs. Seminole (18-24), 1 p.m. Saturday, Tulia HS</p>

<p>Canyon (22-18) vs. Andrews (33-9), 6 p.m. Friday, Wolfforth Frenship HS</p>

<p>Argyle (26-16) vs. Snyder (18-16), 6:30 p.m. Thursday, Abilene HS</p>

<p>Glen Rose (33-6) vs. Iowa Park (19-19), 5:30 p.m. Friday, Bridgeport HS</p>

<p>Monahans (19-17) vs. Hereford (23-21), 1 p.m. Saturday, Denver City HS</p>

<p>Fabens (33-1) vs. Pampa (28-10), 5:30 p.m. Friday, Roswell (NM) Goddard HS</p>

<p>Graham (32-8) vs. Stephenville (28-17), 7 p.m. Thursday, Jacksboro HS</p>

<p>Midland Greenwood (24-13) vs. Decatur (32-11), 5 p.m. Friday, Abilene HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION II</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Celina d. Dallas Hillcrest 25-17, 25-11, 25-16</p>

<p>Benbrook d. Irving North Hills 25-9, 25-11, 25-16</p>

<p>Melissa d. North Dallas 25-10, 25-9, 25-17</p>

<p>Fort Worth Western Hills d. Arlington Summit International 25-21, 25-18, 25-12</p>

<p>Bullard d. Texarkana Liberty-Eylau 25-22, 25-14, 25-21</p>

<p>Nevada Community d. Brownsboro 25-14, 25-12, 25-13</p>

<p>Texarkana Pleasant Grove d. Henderson 25-14, 25-19, 25-13</p>

<p>Wills Point d. Crandall 20-25, 25-14, 25-21, 25-18</p>

<p>Irving Ranchview d. River Oaks Castleberry 25-20, 25-23, 25-15</p>

<p>Sanger d. Dallas Roosevelt 25-6, 25-14, 25-4</p>

<p>Kennedale d. Oak Cliff Faith Family 25-4, 25-3, 25-4</p>

<p>Aubrey d. Dallas Lincoln 25-7, 25-0, 25-9</p>

<p>Van d. Sunnyvale 25-19, 26-24, 25-18</p>

<p>Paris North Lamar d. Kilgore 27-29, 25-23, 25-13, 25-14</p>

<p>Farmersville d. Canton 25-18, 25-23, 25-22</p>

<p>Gilmer d. Paris 20-25, 25-18, 25-19, 21-25, 15-12</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Celina (19-19) vs. Benbrook (25-14), 5:30 p.m. Thursday, Coppell HS</p>

<p>Melissa (34-11) vs. Fort Worth Western Hills (13-8), 6 p.m. Thursday, Melissa MS</p>

<p>Bullard (28-10) vs. Nevada Community (31-8), 6:30 p.m. Thursday, Canton HS</p>

<p>Texarkana Pleasant Grove (23-14) vs. Wills Point (29-12), 6 p.m. Friday, Longview Pine Tree HS</p>

<p>Irving Ranchview (16-20) vs. Sanger (26-17), 5:30 p.m. Friday, Lake Dallas HS</p>

<p>Kennedale (25-16) vs. Aubrey (27-14), 7 p.m. Thursday, Flower Mound Marcus HS</p>

<p>Van (31-6) vs. Paris North Lamar (28-11), 2 p.m. Saturday, Sulphur Springs HS</p>

<p>Farmersville (32-6) vs. Gilmer (26-11), 1 p.m. Saturday, Edgewood HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION III</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Carthage d. Palestine 25-19, 25-11, 25-11</p>

<p>China Spring d. Waxahachie Life 25-16, 25-15, 25-13</p>

<p>Mexia d. Center 25-18, 25-8, 25-22</p>

<p>Robinson d. Alvarado 25-16, 25-15, 25-15</p>

<p>Freeport Brazosport d. Houston Scarborough 25-5, 25-7, 25-13</p>

<p>Cleveland Tarkington d. Orange Little Cypress-Mauriceville 21-25, 18-25, 25-16, 25-21, 15-8</p>

<p>Bay City d. Houston Furr 25-5, 25-12, 25-11</p>

<p>Livingston d. Sour Lake Hardin-Jefferson 24-26, 25-19, 25-20, 25-11</p>

<p>Lorena d. Hillsboro 25-12, 25-18, 25-13</p>

<p>Fairfield d. Jasper 25-16, 25-17, 25-5</p>

<p>Midlothian Heritage d. Gatesville 25-11, 25-13, 25-15</p>

<p>Huntington d. Rusk 25-23, 12-25, 25-17, 25-15</p>

<p>Hamshire-Fannett d. Liberty 25-20, 25-13, 25-21</p>

<p>West Columbia d. Houston Washington 25-20, 25-5, 25-14</p>

<p>Huffman Hargrave d. Silsbee 25-8, 25-15, 25-12</p>

<p>Sweeny d. Houston Yates 25-16, 25-11, 25-19</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Carthage (29-7) vs. China Spring (14-16), 7 p.m. Thursday, North Forney HS</p>

<p>Mexia (32-5) vs. Robinson (28-14), 7 p.m. Thursday, West HS</p>

<p>Freeport Brazosport (24-11) vs. Cleveland Tarkington (30-15), 7 p.m. Thursday, La Porte HS</p>

<p>Bay City (23-15) vs. Livingston (14-12), 6 p.m. Thursday, Houston Clear Lake HS</p>

<p>Lorena (32-11) vs. Fairfield (30-10), 6:30 p.m. Thursday, Hubbard HS</p>

<p>Midlothian Heritage (28-14) vs. Huntington (27-12), 6 p.m. Thursday, Athens HS</p>

<p>Hamshire-Fannett (26-12) vs. West Columbia (20-15), 7:30 p.m. Thursday, Barnett Sports Complex, Houston</p>

<p>Huffman Hargrave (40-1) vs. Sweeny (18-18), 7:30 p.m. Thursday, Phillips Field House, Pasadena</p>

<p></p>

<p></p>

<h3>CLASS 3A</h3>

<p></p>

<p><b>REGION I</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Sonora d. Presidio 25-17, 25-18, 25-7</p>

<p>Friona d. Idalou 25-17, 25-15, 25-14</p>

<p>Alpine d. San Angelo Grape Creek 25-8, 28-26, 25-21</p>

<p>Shallowater d. Tulia 25-13, 25-14, 25-13</p>

<p>Holliday d. Jacksboro 25-12, 18-25, 25-23, 22-25, 15-9</p>

<p>Dublin d. Tuscola Jim Ned 25-22, 27-25, 29-27</p>

<p>Boyd d. Henrietta 25-11, 25-14, 25-17</p>

<p>Hamilton d. Colorado City 25-13, 25-7, 25-18</p>

<p>Denver City d. Amarillo River Road 25-16, 25-7, 25-14</p>

<p>San Angelo TLCA d. Tornillo 22-25, 25-22, 28-26, 23-25, 15-9</p>

<p>Bushland d. Brownfield 25-9, 25-3, 25-14</p>

<p>Wall d. Crane 25-16, 25-21, 25-22</p>

<p>Eastland d. Coahoma 25-21, 25-16, 25-17</p>

<p>Brock d. Bowie 25-21, 17-25, 25-16, 25-20</p>

<p>Clyde d. Early 25-22, 25-23, 25-15</p>

<p>Nocona d. Peaster 25-19, 25-17, 25-21</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Sonora (24-14) vs. Friona (31-7), 6:30 p.m. Thursday, Seminole HS</p>

<p>Alpine (13-5) vs. Shallowater (25-11), noon, Saturday, Kermit HS</p>

<p>Holliday (26-13) vs. Dublin (23-13), noon Saturday, Graham HS</p>

<p>Boyd (39-4) vs. Hamilton (21-14), 7 p.m. Thursday, Mineral Wells HS</p>

<p>Denver City (39-3) vs. San Angelo TLCA (8-5), 7 p.m. Thursday, Snyder HS</p>

<p>Bushland (27-7) vs. Wall (28-14), 7 p.m. Thursday, Lamesa HS</p>

<p>Eastland (13-8) vs. Brock (29-12), 8 p.m. Thursday, Graham HS</p>

<p>Clyde (26-13) vs. Nocona (31-12), 2 p.m. Saturday, Graham HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION II</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Edgewood d. Dallas Hampton Prep 25-12, 25-13, 25-1</p>

<p>Ponder d. Blue Ridge 25-19, 25-15, 25-13</p>

<p>Emory Rains d. Grand Prairie YWLA 25-11, 25-14, 25-8</p>

<p>Gunter d. Leonard 20-25, 25-12, 25-19, 25-17</p>

<p>Troup d. Ore City 25-19, 25-23, 25-10</p>

<p>Pattonville Prairiland d. Atlanta 25-21, 25-16, 25-14</p>

<p>Tatum d. Gladewater Sabine 25-23, 25-22, 25-23</p>

<p>Mount Vernon d. Redwater 25-20, 25-13, 25-17</p>

<p>Van Alstyne d. Whitesboro 25-19, 25-17, 25-21</p>

<p>Grand Saline d. Oak Cliff Life 25-13, 25-15, 25-6</p>

<p>Gainesville Callisburg d. Bonham 25-15, 25-12, 25-15</p>

<p>Quitman d. Dallas Madison 25-7, 25-5, 25-3</p>

<p>New Boston d. Paris Chisum 25-19, 25-18, 25-18</p>

<p>New Diana d. Big Sandy Harmony 25-9, 25-23, 25-20</p>

<p>Commerce d. Queen City 25-21, 25-23, 25-17</p>

<p>New London West Rusk d. Elysian Fields 25-16, 24-26, 25-19, 27-25</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Edgewood (30-6) vs. Ponder (31-11), 7 p.m. Thursday, Princeton HS</p>

<p>Emory Rains (10-19) vs. Gunter (27-14), 6 p.m. Thursday, Greenville HS</p>

<p>Troup (29-9) vs. Pattonville Prairiland (26-5), 5 p.m. Saturday, Edgewood HS</p>

<p>Tatum (25-3) vs. Mount Vernon (21-12), 6:30 p.m. Thursday, Winona HS</p>

<p>Van Alstyne (32-6) vs. Grand Saline (22-13), 7 p.m. Thursday, Sunnyvale HS</p>

<p>Gainesville Callisburg (40-4) vs. Quitman (25-12), 3 p.m. Saturday, Princeton HS</p>

<p>New Boston (24-6) vs. New Diana (29-10), 6:30 p.m. Thursday, Queen City HS</p>

<p>Commerce (26-9) vs. New London West Rusk (32-10), 11 a.m. Saturday, Hawkins HS</p>

<p></p>

<p><b>REGION III</b></p>

<p><b>Bi-District</b></p>

<p>Rogers d. Teague 25-15, 25-16, 23-25, 25-14</p>

<p>Maypearl d. Mildred 25-16, 25-20, 25-15</p>

<p>Little River-Academy d. Elkhart 25-9, 25-23, 25-19</p>

<p>Rio Vista d. Eustace 25-13, 25-19, 25-23</p>

<p>East Bernard d. Onalaska 25-8, 25-7, 25-14</p>

<p>Buna d. Woodville 18-25, 25-18, 16-25, 25-20, 15-11</p>

<p>Anderson-Shiro d. Van Vleck 25-23, 25-21, 25-15</p>

<p>Orangefield d. Diboll 25-27, 25-19, 25-23, 25-17</p>

<p>Scurry-Rosser d. Grandview 25-8, 25-22, 25-20</p>

<p>Troy d. Groesbeck 25-20, 25-14, 25-14</p>

<p>West d. Malakoff 25-9, 25-4, 25-15</p>

<p>Lexington d. Palestine Westwood 25-20, 25-29, 25-16</p>

<p>Hardin d. Newton 25-15, 25-11, 25-19</p>

<p>New Waverly d. Palacios 25-23, 25-23, 25-22</p>

<p>Nacogdoches Central Heights d. Winnie East Chambers 25-15, 25-18, 25-16</p>

<p>Boling d. Hempstead 25-18, 25-9, 25-19</p>

<p><b>Area</b></p>

<p>Rogers (12-15) vs. Maypearl (29-12), 4 p.m. Saturday, Waco University HS</p>

<p>Little River-Academy (19-10) vs. Rio Vista (16-12), 6:30 p.m. Thursday, Lorena HS</p>

<p>East Bernard (29-13) vs. Buna (30-7), 6 p.m. Thursday, Porter HS</p>

<p>Anderson-Shiro (20-11) vs. Orangefield (31-9), 7 p.m. Thursday, Crosby HS</p>

<p>Scurry-Rosser (31-4) vs. Troy (27-10), 7 p.m. Thursday, Whitney HS</p>

<p>West (32-11) vs. Lexington (27-17), 6 p.m. Friday, Hamilton HS</p>

<p>Hardin (34-5) vs. New Waverly (17-21), 5:30 p.m. Friday, Crosby HS</p>

<p>Nacogdoches Central Heights (29-13) vs. Boling (28-12), 6:30 p.m. Thursday, Conroe Caney Creek HS</p>

Related stories from Fort Worth Star Telegram

  Comments